VT Farm - шаблон joomla Форекс

1.15 Ремонт акумуляторної батареї

 


Ремонт акумулятора автомобіля, хоча ще і залишається актуальною темою в автомобільному світі, все ж вона не настільки актуальна, ніж, скажімо, ще років 10 – 15 тому. Причин цьому багато. Це доступні ціни на нові вітчизняні акумуляторні батареї, великий їх вибір, їх відносна надійність при правильній експлуатації, що останнім часом не може не радувати. І найголовніше проведення такого ремонту потребує певної підготовки, наявності відповідного обладнання і інструментів. І, звичайно ж, у багатьох випадках ремонт акумулятора автомобіля себе просто не виправдовує, так як вартість такого ремонту може досягати до 80% вартості нового АКБ, тому простіше купити нову акумуляторну батарею і не мучитися зі старої. Проте ще є водії, які воліють ремонтувати акумулятор автомобіля самостійно або віддавати його для ремонту в спеціалізовані майстерні.

Які основні несправності акумулятора автомобіля існують, і чи варто взагалі намагатися їх ремонтувати

  • В результаті неправильної експлуатації, або не якісного АКБ може відбуватися осипання активної маси всередині батареї. І хоча в сучасних акумулятори свинцеві пластини розташовані на деякій висоті над поверхнею дна, все ж в результаті активного осипання може статися коротке замикання, що призводить до швидкого розряду батареї.
  • Зовнішні пошкодження корпусу акумулятора автомобіля. Тут додати нічого, корпус може бути пошкоджений з багатьох причин. Але основна причина, це погано закріплене АКБ на штатному місці. А враховуючи стан наших доріг, то вже через кілька десятків кілометрів, акумулятор автомобіля можна буде викидати.
  • Наступна причина, яка може призвести до ремонту акумулятора автомобіля, це сульватация пластин. Сульватация пластин виникає в результаті повного розряду акумулятора автомобіля в результаті не правильної його експлуатації.
  • Наступна причина, це банальний обрив внутрішньої мережі самого акумулятора. В результаті різних факторів може статися від'єднання пластин АКБ від самої клеми.

Ми назвали чотири основні причини несправності акумулятора автомобіля, тепер давайте розглянемо, чи варто ремонтувати акумулятор автомобіля при тієї або іншої несправності.

Короткі замикання

При такій несправності, проводити ремонт акумулятора автомобіля не рекомендується. Зазвичай такий ремонт проводиться з допомогою заміни пластин і коштує він не дорого. Але такий вид ремонту вимагає серйозної підготовки самого майстра, а знайти такого фахівця вже не так і просто. Друге, як вже говорилося вище, для того виду ремонту повинно бути відповідне обладнання. І третє, це сірчана кислота, яка дуже токсична і небезпечна.

Рис.Пошкодження сепараторів кутом пластини, в результаті коротке замикання.

 

Але все ж такий вид ремонту має право на життя, і якщо у Вас є можливість зробити ремонт акумулятора автомобіля таким способом, то можна спробувати. Тим більше фірм, які надають таку послугу по ремонту акумулятора автомобіля предостатньо, а ось вартість? Тут треба все зважити. Зовнішні пошкодження корпусу АКБ або механічні пошкодження банок акумулятора Як показує практика проводити ремонт акумулятора автомобіля з такими пошкодженнями не доцільно і економічно не вигідно. Тут знову потрібен висококласний фахівець і спеціальне обладнання. Простіше купити новий АКБ, а це здати на вторсировину. У багатьох випадках це єдино правильне рішення.

Обрив внутрішньої мережі акумулятора

Для сучасних акумуляторів такий вид проблеми теоретично існує, але практично зустрічається так рідко, що немає сенсу його описувати. Одне можна сказати, ремонтується обрив мережі АКБ досить легко і не дорого. Тому якщо вже вам не пощастило, і у вашого акумулятора була виявлена така несправність, то такий ремонт є сенс проводити. Найбільш часто зустрічається проблема сульфування пластин акумулятора автомобіля На жаль, багато водіїв зневажливо ставляться до правильної експлуатації АКБ, за що згодом, і розплачуються або своїм гаманцем, або своїми нервами.

 

Але радує одне, що, як правило, ремонт акумулятора автомобіля при такій несправності проводити можна і навіть потрібно. Називається це одним словом - десульфация. Зазвичай сульфування пластин АКБ відбувається в результаті великого розряду батареї в результаті багатьох причин. На приклад забули вимкнути масу в автомобілі або залишили включеним на ніч фари або приймач. загалом, результат один, як правило, вранці відразу завести автомобіль не вдається, тільки після інтенсивного заряду АКБ, але і через 2 – 3 дня проблема може повторитися. Значить це перші ознаки сульфування пластин. Важливо почитати: Не заряджається акумулятор автомобіля, причини, як усунути проблему. Як провести правильний ремонт акумулятора автомобіля при сульфируванні пластин, розберемо поетапно

  • Будь-який фахівець Вам скаже, що в такому випадку необхідно провести контрольно-тренувальний цикл, КТЦ, і правильно скаже.
  • При КТЦ відбувається повний розряд батареї, а потім його заряд струмом, показник якого дорівнює десятій частині ємності АКБ. Приміром, у Вас автомобільний акумулятор ємністю 60 А. ч., значить, на приладі виставляємо 6 Ампер. При зарядці АКБ слід звертати увагу на сторонні звуки, які можуть виникнути в результаті виходу з ладу внутрішніх контактів. Якщо звуків немає, то акумулятор зарядиться нормально.
  • Після зарядки АКБ необхідно через 1 - 2 год, коли охолоне електроліт заміряти його щільність і записати.
  • Через добу слід знову заміряти щільність електроліту. Якщо щільність електроліту різко впала, то це вказує на те, що відбувається сильний саморозряд батареї.
  • В цьому випадку повністю до заряджаємо акумулятор автомобіля і робимо заміну старого електроліту на новий.
  • Після цього повторюємо КТЦ.

Як вже говорилося вище ремонт акумулятора автомобіля це технологічно складний і не безпечний вид ремонту. Наявність спеціального обладнання, спеціальних знань і навичок, відсутність боязні працювати з агресивними хімічними речовинами, до яких відноситься сірчана кислота, а так само повне дотримання заходів безпеки, ось основні складові, завдяки яким ремонт акумулятора автомобіля може бути виконаний якісно і з гарантією. Тому перш ніж проводити ремонт акумулятора автомобіля, самостійно чи з допомогою будь-якого фахівця, добре подумайте, а чи варто взагалі зв'язуватися з таким виглядом ремонту.

Відеоматеріали

1. Як правильно замінити акумулятор?

2. Як "прикурити" акумулятор?

3. Як мені правильно зберігати акумулятор?

Последнее изменениеВторник, 24 декабря 2019 14:29

Оставить комментарий

Наверх