VT Farm - шаблон joomla Форекс

1.12 Основні електричні характеристики свинцево-кислотних стартерних акумуляторних батарей.

Ємність акумулятора — це максимально можливий корисний заряд, що віддається повністю зарядженим акумулятором при розряді до найменшої допустимої напруги.

В міжнародні системі одиниць СІ ємність акумуляторів вимірюють в кулонах. На практиці використовується позасистемна одиниця Ампер-година: 1 А ⋅ год = 3600 Кл.

Енергетична ємність — енергія, що віддається повністю зарядженим акумулятором при розряді до найменшої допустимої напруги.

В системі СІ енергетична ємність вимірюється в джоулях. На практиці використовується позасистемна одиниця Ват-година: 1 Вт ⋅ год = 3600 Дж.

При низьких температурах ефективність акумуляторів всіх електрохімічних систем різко знижується.Разом з тим, NiCd акумулятори можуть працювати й при -40оС, у той час як температура -20оС є межею, при якому NiMH, SLA й Li-ion акумулятори припиняють функціонувати.

Хоча акумулятор і може працювати при холодних температурах, але це зовсім не означає, що він автоматично може також бути заряджений при тих умовах. Сприйнятливість до заряду більшості акумуляторів при дуже низьких температурах надзвичайно обмежена і струм заряду за таких умов повинен бути зменшений до 0,1оС.

Маркування акумуляторних батарей.

Позначення основних характеристик на батареях різних виробників відрізняються один від одного.

Screenshot 26

Вона дозволяє судити про цілому ряді параметрів і властивостей. Що нам може сказати маркування акумуляторних батарей? Дата виготовлення, характеристики, начебто ємності і номінального напруги, країна виготовлення і багато чого іншого вказані на етикетці. Слід зазначити, що особливості позначення можуть різнитися залежно від того, яка країна виготовила продукцію. Так, маркіровка японських акумуляторних батарей відрізняється від тих, що виготовляються на просторі СНД. Але про все давайте по порядку.

Що можна сказати по батареях?

Screenshot 27

Акумулятор є таким товаром, дата виготовлення якої робить істотний вплив на його характеристики, цінні для споживача. Від того, наскільки свіжий джерело живлення перед нами, залежить його довговічність і працездатність. Тому при покупці і оцінюються не тільки технічні параметри, як : щільність електроліту і показник вольтметра, але і маркування акумуляторної батареї. Це трохи ускладнює справу той факт, що відсутні єдині стандарти. Якщо говорити про маркування, то тут максимум, що можна зробити – виділити окремі марки в невеликі групи. Щодо термінів зберігання більшість виробників більш-менш зійшлися в тому, скільки батареї можуть простояти:

  • Для сурьмяністих цей термін складає до трьох місяців.
  • Гібридні можуть зберігатися шість.
  • Кальцієві акумуляторні батареї мають строк у дванадцять місяців.

Слід зауважити один цікавий аспект. Так, важливим елементом є не тільки маркування акумуляторних батарей, рік випуску та місяць, але й те, з яким типом джерела живлення ми зараз маємо справу.

Screenshot 29

 

 

Для нас важливими є такі властивості акумуляторів, для яких існує маркування на корпусі:

Номінальна і резервна ємність. Перший параметр визначається кількістю енергії, що віддається повністю зарядженою батареєю під час двадцятигодинний розрядки. Вимірюється він в ампер-годинах (Ач). Давайте розглянемо приклад: у нас є батарея, ємність якої 40 Ач. Протягом двадцяти годин вона зможе віддавати нам струм в 25 А. На практиці важливе значення має і резервна ємність. Цей параметр вимірюється в хвилинах. Так, якщо розглядати акумуляторні батареї для легкових автомобілів, які зазнають навантаження в 25А і напруга впало до 105 В, то показником якості буде робота хоча б 15 години. На цьому проміжку часу вона зможе працювати і за себе, і замість генератора. Номінальна напруга батареї. Воно формується з різних параметрів акумуляторів, і має сенс перевіряти даний показник в тих випадках, коли відбувається вибір складного пристрою. Струм холодної прокрутки. За допомогою цього параметр визначається можливість запуску акумуляторної батареї при низькій температурі. Що це означає на практиці? Струмом холодної прокрутки називають величину, яку батарея може віддати при температурі -18 про За десять секунд за умови, що напруга не менше 75 Ст. Чим вище даний показник, тим легше буде запускатися автомобільний двигун взимку.

 Последнее изменениеВторник, 24 декабря 2019 14:31

Оставить комментарий

Наверх