VT Farm - шаблон joomla Форекс

1.6 Електричні характеристики генераторів. Регулятори напруги

Досить згадати шкільну формулу: P = I * U (потужність = сила струму помножити на напругу). Тепер згадуємо напруга в бортовій мережі автомобіля, найчастіше воно дорівнює 13,8 – 14,2 Ст. Також не важко знайти марку свого генератора, і дізнатися його характеристики, а саме силу струму яку він може видавати. Найчастіше на сучасних машинах, вона коливається від 80 до 140 Ампер. Для прикладу візьмемо середню величину в 100Ампер. Тоді виходить 13,8 В Х 100А = 1380Ватт або 1,38 Квт, це і буде потужністю вашого генератора.Цей показник є піковим для вашого автомобіля.

Screenshot 17

Однак варто пам’ятати ще про одне — про обороти двигуна. Генератор виробляє свою пікову потужність тільки при певних обертах шківа (який пов’язаний з двигуном). «Пікове значення» (у нашому випадку в 1,38 КВт) часто проявляється тільки від 2500 оборотів і вище. НА ХОЛОСТИХ ОБЕРТАХ потужність куди нижче. Так на 800 – 1000 оборотах вона буде приблизно 75% від максимальної. Якщо її визначити в нашому випадку, то 1380 Х 75% = 1035Ватт. Запам’ятайте, для визначення електричної потужності вашого генератора, потрібно пам’ятати про напруга (воно майже на всіх машинах близько 13,8 В) і про силу струму вашого генератора (коливається від 80 до 140Ампер при певних обертах двигуна). Всі ці характеристики вказує виробник чи не в інструкції до автомобіля.

Як було сказано вище, енергія генератора є змінною, тому що він функціонує при зміні частоти обертань ротора. Але щоб все системи трактора нормально працювали, ток повинен бути постійним. Для цього встановлено діоди, для випрямлення струму. Також ставиться реле регулятор генератора він регулює роботу і взаємозв'язок генератора і акумулятора. Реле регулятор коли потрібно підключає до акумулятор зарядку, а після того як зарядився акумулятор відключає.

Screenshot 18

Також бувають ситуації, коли навантаження на генератор більше звичайного (включено багато електроприладів в тракторі), з чого випливає перегрів. Для цього теж потрібно пристрій, що обмежує віддають струм. Всі ці функції і бере на себе реле-регулятор трактора.

Складається він з:

регулятора напруги,
реле захисту,
транзистора,
діодів,
сезонного перемикача.

Реле регулятор принцип роботи
При малій частоті обертання генератора струм виробляється в межах допустимої норми трактора і реле пропускає його без опору на реле захисту. Коли частота обертання двигуна збільшується, напруга в обмотках зростає. Тому щоб уникнути перевантаження електрообладнання спрацьовує регулятор, який стабілізує напругу в межах безпечної робочої норми. Вірно налаштоване реле має спрацювати при 7 В.

Screenshot 20

Існує поняття сезонної роботи трактора, тому на регуляторі є обмотка, яка регулюється гвинтом. Якщо температура вище 5 ° С, гвинт переводиться в режим «Літо». Відповідно, режим «Зима» включається при низьких температурах. Реле-регулятор, як і інші прилади, слід час від часу перевіряти спеціальними приладами прямо на тракторі. Знімати і розкривати його слід тільки в разі особливої необхідності кваліфікованими фахівцями.

Последнее изменениеВторник, 24 декабря 2019 14:21

Оставить комментарий

Наверх